Płyta wydana została w roku 1991 . Po wyczerpaniu nakładu wznowiona w 1994 w nowej szacie graficznej. Zawiera pięć niepublikowanych pierwotnie utworów. Wykonawcy:
Grzegorz Turnau – muzyka, śpiew, fortepian, akordeon, aranżacje
Maryna Barfuss- flet
Paweł Dalach – saksofon sopranowy
Joanna Giemzowska – II skrzypce
Robert Hobrzyk – gitara
Adam Moszumański – wiolonczela, gitara basowa
Jan Pilch – instrumenty perkusyjne
Miczał Póltorak – I skrzypce
Utwory 1 – 14 nagrano w studio ZPR w krakowskim Teatrze STU w lutym 1991
Realizacja nagrań – Jacek Mastykarz
Asystent – Alek Galas
Kierownik produkcji – Wojciech Zięba
Dodatek Nadzwyczajny
Utwory 15 – 19 nagrano w studio PR Na szlaku w Krakowie w grudniu 1984 i w czerwcu 1985 Realizacja nagrań – Marian Kukuła, licencja – Dyrekcja Nagrań Polskiego Radia
Są to jedne z pierwszych nagrań Grzegorza. Przypomnijmy że Grzegorz Turnau został zwycięzcą XX Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Miał wtedy 17 lat i był w trzeciej klasie liceum. Został najmłodszym laureatem w historii krakowskich festiwali…
Projekt graficzny: Krzyś Koszewski, zdjęcia Ryszard Kornecki
Na okładce wykorzystano motyw z obrazu Aleksandra Janickiego
Czternaście piosenek, które nagrałem i opatrzyłem wspólnym tytułem „Naprawdę nie dzieje się nic”, to czternaście chwil z mojego piwnicznego życia. Mogłem oczywiście wybrać nie te, a zupełnie inne chwile, ale czy ma to
teraz jakiekolwiek znaczenie?
Od siedmiu lat przekonywany, że jutra nie ma, wciąż nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jednak jest. Gdyby więc dzień jutrzejszy miał się okazać dniem ostatnim, na moje usprawiedliwienie zostaje czternaście piosenek.
I tyle.
Bo tak naprawdę… .
GT